Макіївська загальноосвітня школа I-III ступенів № 8 Макіївської міської ради Донецької області

 





Бібліотека

Мета:

           навчити дитину любити книгу, прищеплювати навички бібліотечно-бібліографічних  знань, виробити вміння користуватися інформацією.

Задачі:

           - сприяти реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально-виховного процесу; виховання загальної культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книги;

           - виховувати у школярів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її послугами, довідковим апаратом;

           - сприяти самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи; забезпечувати літературою для -задоволення їхніх соціальних та культурних потреб.

    

Кредо:

            “Розширювати свої знання можна тільки тоді, коли дивишся прямо у вічі своєму незнанню”

К. Ушинський

 

Історія бібліотеки.

              Бібліотека функціонує з 1976 р. - з відкриття школи. На той час фонд складав 5120 примірників. З роками бібліотека розширювалась, було обладнано книгосховище. За рахунок спонсорської допомоги, батьків, акцій фонд літератури збільшувався і зараз складає 32260 примірників. Учнями і читачами бібліотеки були відомі на цей час люди: В.Хомутинник - народний депутат України; В.Слюнченко - спортсмен, неодноразовий переможець чемпіонату України і Міжнародного чемпіонату з боксу; Р.Заріпов - призер Міжнародних змагань з боксу; А.Строкова - поетеса; Ю.Дубчак - письменниця; С.Ющук - артист Російського театру м.Симферополь; О.Тищук - заступник начальника управління прокуратури Донецької області.

  

Перспективи розвитку:

                - впровадження ІКТ в роботу бібліотеки;

                - поповнення медіатеки та створення електронного каталогу;

                - набуття навичок створення віртуальних виставок, електронних презентацій і бібліотечних уроків;

                - поповнення фонду довідковою літературою, книгами підвищеного попиту.

     Бібліотека майбутнього - це оазис знань, тепла і відпочинку.

     Наявність в бібліотеці медіатеки допоможе як вчителю, так і учням в отриманні знань. Учителі отримуватимуть інформацію про педагогічну та методичну літературу, про нові засоби навчання та їх використання. Тут будуть створені умови для індивідуальної роботи вчителя по перегляду, оцінки та відбору засобів навчання на уроці чи в позакласний час. Учні, самостійно працюючи в медіатеці, набуватимуть можливість читати не тільки книги, періодику, але й отримуватимуть об’ємну інформацію з Інтернет та дисків, будуть мати можливість переглядати записи для підбору інформації до написання докладів, творців тощо. Виховання в учнів інформаційної культури - одне з завдань бібліотеки. В результаті підключення бібліотеки до комп’ютерних мереж, у дітей відкриється доступ до необмеженої кількості інформаційних джерел. Отже, комп’ютер повинен існувати в бібліотеці для найповнішого розкриття фонду і забезпечення інформаційних потреб вчителів та учнів при звертанні в бібліотеку.

     Бібліотека повинна існувати в гармонійному поєднанні інформаційного центра і центру психологічного розвантаження. Коли дитині важко, коли є тисячі проблем, через які потрібно з кимось поспілкуватись, чимось поділитись, вона могла б прийти до бібліотеки.